Загарбницька війна Росії проти України: Рада ЄС додала 1 фізичну та 1 юридичну особи до санкційного списку

Сьогодні Рада ЄС запровадила додаткові обмежувальні заходи проти однієї фізичної та однієї юридичної особи, які відповідальні за дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України або загрожують їм.

Зокрема, до санкційного списку додали компанію ПАТ «АЛРОСА» та її генерального директора Павла Олексійовича Мариничева. ПАТ «АЛРОСА» є найбільшою алмазовидобувною компанією у світі, яка перебуває в державній власності Росії та забезпечує понад 90% усього російського видобутку алмазів. Окрім того, компанія є важливою частиною економічного сектора, який забезпечує значні доходи для російського уряду.

Внесення до санкційного списку цих суб’єктів доповнює заборону на імпорт російських алмазів, що передбачено 12-им пакетом економічних та індивідуальних санкцій. Його було ухвалено 18 грудня 2023 року у зв’язку із загарбницькою війною Росії проти України.

Заборона на російські алмази є частиною зусиль Групи семи (G7) з розробки скоординованої на міжнародному рівні заборони постачання алмазів, яка має на меті позбавити Росію цього важливого джерела доходу.

Загалом, обмежувальні заходи ЄС щодо дій, що підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України або загрожують їм, наразі поширюються на майже 1950 фізичних та юридичних осіб. Зазначені особи підлягають замороженню активів, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичні особи також підпадають під заборону на в’їзд, яка забороняє їм в’їзд або транзит через територію Євросоюзу.

Відповідні нормативно-правові акти разом з іменами фізичних та юридичних осіб, включених до списку, опубліковані в Офіційному віснику ЄС.

 

Контекст

У своїх висновках від 14-15 грудня 2023 року Європейська Рада підтвердила своє рішуче засудження загарбницької війни Росії проти України, яка є явним порушенням Статуту ООН. Також вона засвідчила непохитну підтримку Євросоюзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, та невіддільного права на самооборону від російської агресії.

Європейська Рада підтвердила непохитне зобов’язання ЄС продовжувати підтримувати Україну та її народ стільки, скільки це буде потрібно, а також привітала ухвалення 12-го пакету санкцій.

Рішення Ради ЄС (CFSP) 2024/195 від 21 грудня 2023 року про внесення змін до Рішення 2014/145/CFSP щодо обмежувальних заходів проти дій, що підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України або загрожують їм

Загарбницька війна Росії проти України: ЄС ухвалив 12-й пакет економічних та індивідуальних санкцій (пресреліз, 18 грудня 2023 р.)

12-й пакет санкцій у зв’язку із загарбницькою війною Росії проти України: до санкційного списку ЄС включено додатково 61 фізичних та 86 юридичних осіб (пресреліз, 18 грудня 2023 р.)

Заява лідерів Групи семи (G7), 6 грудня 2023 р.

Висновки Європейської Ради, 14-15 грудня 2023 р.

Відповідь ЄС на вторгнення Росії в Україну (довідкова інформація)