Комітет Європарламенту закликає Україну продовжувати євроінтеграційні реформи та наполягає на відкритті переговорних кластерів
Депутати Європейського Парламенту з Комітету із закордонних справ закликали український уряд підтримувати актуальний темп виконання євроінтеграційних реформ. Також вони вкотре засвідчили відданість Євросоюзу справедливому й тривалому миру.
15 липня було ухвалено звіт Комітету Європейського Парламенту із закордонних справ з оглядом підготовчих процесів до вступу України до ЄС на тлі загарбницької війни Росії, що триває. Його було підтримано 55 голосами «за», 12 депутатів висловилися «проти», а 3 – утрималися. Євродепутати підтверджують свою непохитну відданість незалежності, суверенітету й територіальній цілісності України. Вони закликають ЄС і країни-члени до активної роботи задля подальшого надання широкої міжнародної підтримки для Києва та визначення шляху мирного розв’язання війни, ґрунтуючись на міжнародному праві та повазі до суверенітету й територіальної цілісності України. Будь-яке мирне рішення повинне поважати волю українського народу та не бути нав’язаним будь-яким іншим суб’єктом міжнародного права, стверджують депутати.
Євродепутати закликали Україну посилювати реформу верховенства права, судову та антикорупційну реформи
Євродепутати високо оцінюють виняткові зусилля зі зміцнення демократичних інституцій країни за надзвичайно складних обставин. Вони заохочують Київ підтримувати таку динаміку реформування. Обранці вітають прогрес у судових реформах. Водночас судова гілка в Україні й досі є однією із найбільш вразливих до корупції та політичного втручання. Депутати Європарламенту підкреслюють важливість прозорого й заснованого на досягненнях процесу відбору кандидатів до судових та антикорупційних органів, ґрунтуючись на рекомендаціях незалежних національних і міжнародних експертів. Додатково вони звертаються до України з проханням про посилення реформ верховенства права та державного управління, а також антикорупційних заходів, «адже прогрес у цих галузях є критично важливим не лише для членства в Європейському Союзі, але й для успішного відновлення й економічної довіри».
Повний оцінювальний звіт із усіма рекомендаціями доступний за посиланням.
Комітет закордонних справ рекомендує Європейській Комісії відкрити переговорні кластери задля якнайшвидшого просування заявки країни на членство в ЄС – за умови подальшого впровадження законодавства Євросоюзу та виконання вже розпочатих реформ.
Європейський Союз має надалі бути стратегічним партнером України
У звіті також висловлюється глибоке занепокоєння щодо зміни позиції Сполучених Штатів з приводу загарбницької війни Росії за президентства Дональда Трампа. З огляду на ці події євродепутати наголошують: Євросоюз і країни-члени мають надалі бути стратегічними партнерами України та посилювати свою лідерську роль у підтримці боротьби України за її суверенітет, мир і справедливість. Зокрема, покращувати ефективність та пришвидшувати надання військової, матеріальної та фінансової допомоги для України, вживати всеохопних заходів із притягнення винних до відповідальності, а також підтримувати роботу санкцій ЄС як найкращого інструмента для підриву воєнної машини Росії. Окрім того, євродепутати прагнуть запровадити більше заходів, що запобігатимуть ухиленню від санкцій та сприятимуть прискореній відмові від російських енергоносіїв у ЄС.
Цитата
"Ми захоплюємося Україною та висловлюємо їй надійну підтримку й прагнемо стабілізувати й прискорити її європейський шлях. Від української сторони необхідні оновлені зусилля щодо судової та антикорупційної реформ, а також зміцнення місцевих і регіональних влад, Верховної Ради, її депутатів і громадянського суспільства. Ці зусилля стануть важливими кроками на подальшому євроінтеграційному шляху",
– зазначив Міхаель Ґалер (ЄНП, Німеччина) у своєму виступі після голосування.
Контекст
Цей звіт є першим документом про розширення щодо України від початку повномасштабного вторгнення Росії, надання статусу кандидата на членство в ЄС та початку переговорів про вступ. Звіти про розширення є відгуком Європейського Парламенту на щорічні звіти Європейської Комісії про країни-кандидати та потенційні країни-кандидати у процесі вступу до ЄС. Резолюції, ухвалені під час пленарних засідань, відображають офіційну позицію Європейського Парламенту щодо відносин ЄС з цими країнами.
CONTACT DETAILS
Віктор АЛМКВІСТ
Прессекретар
(+32) 2 28 31834 (BXL)
(+32) 470 88 29 42
viktor.almqvist@europarl.europa.eu
foreign-press@europarl.europa.eu
@EP_ForeignAff