Рада ЄС схвалила продовження автономних торговельних заходів Євросоюзу для України та Молдови
Україна
Автономні торговельні заходи Євросоюзу щодо України діятимуть з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року і стосуються подальшого призупинення відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (ПВЗВТ) всіх митних зборів та квот, які залишаються.
Положення також включатиме два запобіжні механізми для захисту ринку ЄС:
- посилену версію наявного механізму, який буде застосовуватися на основі регулярного моніторингу, що дозволить Європейській Комісії запроваджувати будь-які захисні заходи у разі порушення певних умов;
- новий, автоматичний захисний механізм, який зобов'яже Комісію повторно запровадити тарифні квоти, якщо імпорт м'яса птиці, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, круп та меду перевищить середнє арифметичне обсягів, імпортованих у другій половині 2021 року, а також упродовж 2022 та 2023 років.
Молдова
Автономні торговельні заходи ЄС для Молдови діятимуть з 25 липня 2024 року до 24 липня 2025 року. Вони передбачають тимчасове призупинення усіх митних зборів та квот, відповідно до Розділу V Угоди про асоціацію, які залишаються. Вони також посилюють захист чутливої сільськогосподарської продукції через зміцнення захисного механізму вже включеного до чинного Положення.
Контекст
31 січня 2024 року Європейська Комісія запропонувала продовжити призупинення ввізних мит і квот на весь імпорт з України та Молдови до ЄС ще на один рік. Пропозиція була представлена в умовах тривалої загарбницької війни Росії проти України та її беззупинного впливу на Молдову, і як наслідок, необхідності продовжувати економічну підтримку України та Молдови. Також цей крок було зроблено з урахуванням того, що Україна та Молдова отримали статус кандидатів на вступ до ЄС у червні 2022 року, а їх переговори про вступ були розпочаті в грудні 2023 року.
- Положення про тимчасові заходи щодо лібералізації торгівлі з Україною (прийнято в першому читанні)
- Рада ЄС та Європейський Парламент досягли домовленості про продовження автономних торговельних заходів ЄС для України (пресреліз від 20 березня 2024 року)
- Рада ЄС ухвалила поновлення тимчасової лібералізації торгівлі та інших торговельних поступок для України (пресреліз від 25 травня 2023 року)
- Відповідь ЄС на загарбницьку війну Росії проти України (довідкова інформація)
- Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, Європейська Комісія
- Положення про тимчасові заходи щодо лібералізації торгівлі з Молдовою (прийнято в першому читанні)
- Відвідати сторінку зустрічі
CONTACT DETAILS
María Ruiz Nievas Press officer
If you are not a journalist, please send your request to the public information service