G7 погоджує обмеження ціни на нафту, зменшуючи доходи Росії та підтримуючи при цьому стабільність на світових енергетичних ринках

Міжнародна Коаліція з обмеження цін (Price Cap Coalition) завершила роботу над запровадженням обмеження цін на російську сиру нафту, яка транспортується морськими шляхами. Країни-члени Європейського Союзу в Раді ЄС також щойно схвалили паралельне впровадження граничної ціни в межах Євросоюзу.

Обмеження встановлено на рівні максимальної ціни в 60 доларів США за барель сирої нафти та може коригуватися в майбутньому в рамках реагування на ринкову ситуацію. Це обмеження буде запроваджено всіма членами Коаліції з обмеження цін через відповідні внутрішні правові процедури.

Група семи (G7) та всі країни-члени ЄС ухвалили рішення, яке ще сильніше вдарить по доходах Росії та зменшить її здатність вести війну в Україні. Це також допоможе нам стабілізувати світові ціни на енергоносії, що принесе користь країнам у всьому світі, які зараз стикаються з високими цінами на нафту,

заявила Урсула фон дер Ляєн, Президентка Європейської Комісії.

Поряд з ембарго з боку ЄС на імпорт російської сирої нафти та нафтопродуктів, які постачаються морським транспортом, обмеження ціни дозволить європейським операторам транспортувати російську нафту до третіх країн за умови суворого дотримання ціни, нижчої за встановлений граничний рівень.

Обмеження ціни було спеціально розроблено для подальшого зменшення доходів Росії, одночасно підтримуючи стабільність на світових енергетичних ринках за рахунок безперервності постачання. Таким чином, це також допоможе впоратися з підвищенням цін та підтримувати стабільність витрат на енергоносії в той час, коли високі ціни – особливо на пальне – викликають серйозне занепокоєння в Європейському Союзі та всьому світі.

Обмеження ціни набуде чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та з 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів [ціна на нафтопродукти буде остаточно визначена згодом] одночасно в усіх юрисдикціях Коаліції. Це обмеження також передбачає поступовий перехід – воно не застосовуватиметься до нафти, придбаної за ціною понад встановлений рівень і завантаженої на судна до 5 грудня цього року та вивантаженої до 19 січня 2023 року.

Додаткова інформація

Санкції ЄС проти Росії виявилися ефективними. Вони завдають шкоди здатності Росії виробляти нову зброю та ремонтувати існуючу, а також перешкоджають транспортуванню товарно-матеріальних цінностей.

Геополітичні, економічні та фінансові наслідки тривалої російської агресії очевидні, оскільки війна підірвала світові товарні ринки, особливо агропродовольчої продукції та енергоресурсів. ЄС продовжує стежити за тим, щоб санкції не шкодили експортові енергоносіїв та агропродовольства з Росії до третіх країн.

Європейська комісія, стоячи на сторожі виконання угод Європейського Союзу, стежить за дотриманням санкцій у всьому ЄС.

Європейський Союз – одностайний у солідарності з Україною та продовжуватиме підтримувати Україну та її народ разом зі своїми міжнародними партнерами, зокрема шляхом надання додаткової політичної, фінансової та гуманітарної підтримки.